Nazwa miesiąca

Szanowni Państwo,
proszę o wyjaśnienie zasady zapisu dat. Do tej pory daty w rożnego rodzaju ogłoszeniach zapisywałam w następujący sposób: Wydarzenie odbędzie się 25 lutego 2018 lub Termin wydarzenia: 25 lutego 2018. Spotkałam się z opinią, że drugi zapis jest niepoprawny, bo po dwukropku lub w nagłówku nazwę miesiąca powinnam zapisać w mianowniku. Nigdy wcześniej nie natrafiłam na taką zasadę. Bardzo proszę o wyjaśnienie.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Kamila K.
Nazwy miesiąca w dacie NIGDY nie podajemy w mianowniku. Niezależnie więc od tego, w jakim tekście data się pojawi, jedyną poprawną formą będzie 25 lutego 2018 r.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski