Nazwa osobowa i jej określenie

Weźmy zdanie:
Co prawda żaden z nich nie był całkowitym samotnikiem: Żółwi Pustelnik mieszkał wspólnie z żółwiem morskim, Umigame, Karin od pewnego momentu zyskał towarzysza w postaci Yajirobe, Wszechmogącego na krok nie odstępował jego wierny sługa, Pan Popo, a Kaio-sama spędzał czas wspólnie z szympansem, Bubblesem i konikiem polnym, Grzegorzem, ale
Czy w tego typu zdaniu konieczne są przecinki przed Umigame, Pan Popo, Bubblesem i Grzegorzem?
Zasadniczo jeśli informacja na temat osoby, o której mowa w zdaniu, znajdzie się przed nazwą własną osobową, przecinek pomijamy, por. np.

Wszechmogącego na krok nie odstępował jego wierny sługa Pan Popo.

Miejsce postawienia przecinka w tego typu sytuacjach ma wpływ na znaczenie całego zdania, por.

Kaio-sama spędzał czas wspólnie z szympansem, Bubblesem i konikiem polnym.
Kaio-sama spędzał czas wspólnie z szympansem Bubblesem i konikiem polnym.

W zdaniu pierwszym czas spędzają wspólnie cztery istoty (Kaio-sama, szympans, Bubbles i konik polny), a w zdaniu drugim tylko trzy (Kaio-sama, szympans Bubbles i konik polny).
Adam Wolański