Nazwiska odmężowskie i odojcowskie

Szanowni Państwo,
chciałabym zapytać, czy możliwe jest utworzenie formy odmężowskiej i odojcowskiej nazwiska zakończonego na -ska, -cka?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nie jest możliwe. Nazwiska odmężowskie i odojcowskie tworzymy tylko od nazwisk rzeczownikowych – tych, które kończą się spółgłoską lub samogłoską -a (por. Nowak – Nowakowa, Nowakówna; SwobodaSwobodzina, Swobodzianka). Nazwiska przymiotnikowe nie tworzą form odmężowskich i odojcowskich.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski