Nazwisko Nydza

Miałem pewien problem z nazwiskiem. Zleceniodawca nazywa się Nydza. Nazwisko jest odmienialne. Sprawdziłem – googluje się. W dokumentach dyplom trzeba było przyznać Panu Krzysztofowi – no i tutaj problem: Nydze czy Nydza. Wpisałem (komu, czemu) Nydze, człowiek zaś się oburzył. Powiedział, że nie wiem, jak się odmienia jego nazwisko. Sprawdziłem jeszcze raz w necie. Wszędzie znajdowałem dyplom, pismo, mieszkanie, itd. przyznano Panu Nydze. Nie znalazłem Panu Nydza. Proszę o poradę.
Jeśli mamy kłopot z odmianą jakiegoś nazwiska, to najlepiej poszukać identycznie zakończonego rzeczownika pospolitego i uznać go za wzór. Nazwisko Nydza jest zakończone na -a (a więc jest rzeczownikiem żeńskim) poprzedzonym spółgłoską dz. Pod względem budowy przypomina więc wyrazy władza, sadza, wiedza, kukurydza. A zatem:
M. To jest kukurydza. / To jest pan Nydza.
D. Nie ma kukurydzy. / Nie ma pana Nydzy.
C. Zawdzięczam to kukurydzy. / Przyznaję dyplom panu Nydzy.
B. Widzę kukurydzę. / Widzę pana Nydzę.
N. Idę z kukurydzą. / Idę z panem Nydzą.
Ms. Rozmawiam o kukurydzy. / Rozmawiam o panu Nydzy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski