Nazwisko Piela

Dzień dobry,

jak poprawnie należy odmieniać nazwisko Piela (w liczbie pojedynczej oraz mnogiej)?

Pozdrawiam serdecznie

Weronika

Nazwisko Piela ma następujący wzór odmiany w liczbie pojedynczej i mnogiej:

  • M. pani/pan Piela, l.mn. bracia/państwo Pielowie, siostry Piele;
  • D. pani/pana Pieli, l.mn. braci/państwa Pielów, sióstr Pieli albo Piel;
  • C. pani/panu Pieli, l.mn. braciom/państwu Pielom, siostrom Pielom;
  • B. panią/pana Pielę, l.mn. braci/państwa Pielów, siostry Piele;
  • N. panią/panem Pielą, l.mn. braćmi/państwem Pielami, siostrami Pielami;
  • Ms. (o) pani/panu Pieli, l.mn. braciach/państwu Pielach, siostrach Pielach.
Adam Wolański