Nazwisko Świergiel

Bardzo prosiłabym o odpowiedź, jak odmienić nazwisko Świergiel w liczbie mnogiej: Świergielowie czy Świerglowie? Powstał „konflikt” rodzinny ;-)
Z góry serdecznie dziękuję
A. Mytkowska
W nazwiskach polskich zakończonych na -el o postaci nietożsamej z rzeczownikiem pospolitym najczęściej zachowuje się samogłoskę -e-w przypadkach zależnych, np. M. l.poj. Lelewel, D. Lelewela, M. l.mn. Lelewelowie. Podobnie jest w wypadku nazwiska Świergiel, por. D. l.poj. Świergiela, M. l.mn. Świergielowie.
Adam Wolański