Nazwy części tekstu

Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie poprawności pisowni odwołań do tabel oraz rysunków zamieszczanych w tekście. Chodzi mi o zastosowanie wielkiej lub małej litery w odwołaniu do odpowiedniej tabeli i rysunku. Wyjaśnię na podstawie przykładu: gdy chcę w tekście wskazać że odpowiednie dane znajdują się w Tabeli nr 3, słowo Tabeli powinno być pisane z wielkiej, czy też z małej litery? To samo dotyczy odwołań w nawiasach, np. (Tab. 3).

Pozdrawiam
Magdalena Matula
Nazwy części tekstu głównego i pobocznego (np. tom, część, rozdział, podrozdział, indeks nazwisk itp.) oraz nazwy materiałów uzupełniających tekst główny (np. tabela, tablica, rycina, wykres, diagram, schemat itp.) zapisujemy od małych liter.
Adam Wolański