Nazwy grup przedszkolnych

Witam, chciałam zweryfikować swoją wiedzę odnośnie do pisowni dwuczłonowych nazw własnych grup przedszkolnych?

Jedno- i wieloczłonowe nazwy grup przedszkolnych – jako zindywidualizowane nazwy własne – zapisujemy od wielkich liter, por. np.

  • Chichotki,
  • Figielki,
  • Leśne Skrzaty,
  • Mali Odkrywcy,
  • Psotki,
  • Tęczowe Nutki,
  • Zdobywcy Skarbów.

Występujące w tych nazwach przyimki i spójniki piszemy małą literą, por. np.

  • Smyki z Rytmiki.

Jeśli tego rodzaju nazwę poprzedza rzeczownik grupa, to jest on traktowany jako nazwa rodzajowa i zapisywany od małej litery, por. np.

  • grupa Figielki/ grupa Figielków,
  • grupa Mali Odkrywcy/ grupa Małych Odkrywców.
Adam Wolański