Nazwy grup w przedszkolach

Szanowni Państwo,
jak zapisywać nazwy grup przedszkolnych (np. Świerszcze, Motylki)? Wielką czy małą literą? Jaka reguła ortograficzna znajdzie tu zastosowanie?

Z serdecznymi pozdrowieniami
czytelnik
Szanowny Panie,
zachęcam do zapoznania się z obszerną poradą https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/gniazdowicz-z-Gniazda;12853.html udzieloną 8 lat temu przez prof. Bańkę. Nic bym do niej nie dodała, nic bym też z niej nie ujęła.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski