Nazwy imprez sportowych

Czy „igrzyska olimpijskie w 2021 roku w Japonii” należy pisać dużymi literami?

Z góry dziękuję

D.

Wielką literą – jako nazwy indywidualne (własne) – zapisujemy tylko pełne, oficjalne tytuły krajowych albo międzynarodowych imprez sportowych, por. np. Wyścig Pokoju, Turniej Czterech Skoczni, XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Określenia typu: (letnie) igrzyska olimpijskie czy (zimowe) igrzyska olimpijskie w znaczeniu ‘olimpiada’ – nawet jeśli towarzyszy im oznaczenie w postaci roku oraz nazwy miejsca, w którym się odbyły – stanowią wyrażenia pospolite zapisywane od małych liter.

Adam Wolański