Nazwy kolorów

Nurtuje mnie kwestia dotycząca zapisu nazw kolorów, które składają się z kilku wyrazów. Posłużę się przykładem koloru samochodu: jak poprawnie zapisać nazwę Nordic gold metallic? Czy każde ze słów powinno być zapisane wielką literą, tylko pierwsze czy wszystkie małymi? Jaka obowiązuje tutaj zasada i czy w ogóle taka istnieje?

Nazwy wykorzystywane są na platformie e-commerce.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Zarówno polskie, jak i zapożyczone jedno- i wielowyrazowe określenia kolorów są wyrazami/ wyrażeniami pospolitymi. W związku z tym należy je zapisywać od małych liter, por.

  • Polski fiat, rocznik 1972, nadwozie w kolorze bahama yellow.
  • Porsche w kolorze nordic gold metallic.
Adam Wolański