Nazwy przedmiotów na świadectwie szkolnym

Czy na świadectwie szkolnym przedmioty, które uczeń realizował w zakresie rozszerzonym należy wpisać w mianowniku, czy w bierniku?

Szanowna Pani,

forma przypadkowa nazw przedmiotów na świadectwie szkolnym wynika z określonego kontekstu składniowego tekstu, który poprzedza listę przedmiotów. Przyznam, że redakcja Poradni Językowej PWN nie wie, jak wyglądają obecnie świadectwa maturalne (egzamin dojrzałości zdawaliśmy jakiś czas temu), dlatego trudno nam – bez znajomości tego kontekstu – odpowiedzieć na Pani pytanie.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański