Neosemantyzm wspierać

Ostatnio niezwykle często spotykam się z pojęciem "wspierania" w branży IT. Mowa o zdaniach w stylu "Nasza aplikacja wspiera język polski", "nie wspieramy tej funkcjonalności" lub "ta funkcja jest wspierana w nowszej wersji oprogramowania". SJP podaje, że "wspierać" to "pomagać" lub "podpierać". Nigdzie nie znalazłem definicji wsparcia jako synonimu dla 'obsługuje'. Czy takie (bardzo powszechne w branży IT) użycie tego słowa jest poprawne?

Nowe znaczenie przywołanego w pytaniu czasownika – właściwe dla profesjolektu informatycznego – kodyfikują już najnowsze opracowania leksykograficzne. W Wielkim słowniku języka polskiego PAN pod red. prof. P. Żmigrodzkiego piąte znaczenie czasownika wspierać zostało opisane następująco: „inform. ‘być przystosowanym do działania na określonym sprzęcie, w określonym środowisku oprogramowania lub do wykonania określonych zadań’”. Znaczenie to ilustrują następujące połączenia wyrazowe: komputer, program wspiera coś; wspierać funkcję, technologię jakąś, Linuxa, Windows 7.

Adam Wolański