Ney w odmianie

Szanowni Państwo,
chciałabym zapytać o odmianę francuskiego nazwiska Ney w języku polskim, a dokładniej o wymowę tych odmienionych form. W nazwisku tym ostatnia litera jest niewymawiana, więc czy powinniśmy ją wymawiać, gdy już odmienimy to nazwisko przez przypadki?
Jeśli zdecydujemy się na odmianę nazwiska, będziemy musieli ostatnią literę wymawiać jako [j], tzn. Neya [neja] itd. Podobnie postępujemy z nazwiskami angielskimi typu Rooney, Kingsley.
Jan Grzenia