Nie będzie ze mnie…

Która forma zdania jest poprawna: Nie będzie ze mnie kłamca czy Nie będzie ze mnie kłamcy?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Najwłaściwsza jest konstrukcja z rzeczownikiem w dopełniaczu: Nie będzie ze mnie kłamcy. Realizuje ona schemat „nie będzie z kogoś (D.) kogoś (D.)”, którego przykład podaje Multimedialny słownik szkolny PWN (wersja 2.0): No, kuchmistrza to z ciebie nie będzie.

Zdanie Nie będzie ze mnie kłamca sytuuje się na pograniczu normy, ma charakter bardzo ekspresywny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski