Nie da się

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest sformułowanie w czasie przyszłym nie będzie się dało (w znaczeniu, że coś nie będzie możliwe do wykonania), czy też powinno się używać zawsze (i w odniesieniu teraźniejszości, i przyszłości) formy nie da się?

Pozdrawiam
Adam Konarski
Konstrukcja „da się / dało się + bezokolicznik” nie występuje w czasie przyszłym – w jego funkcji używamy czasu teraźniejszego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski