Nie dla toż w opisie bibliograficznym

Czy określenie toż (w znaczeniu: to samo, ten sam artykuł, ta sama recenzja itp.) użyte w opisie bibliograficznym jest poprawne?
* Drzewucki Janusz, Kultura, wiara, poezja, czyli wejdź do zakamarków, gdzie są ciasne przejścia, Poezja 1986, nr 6, s. 101-103. Toż pt. Kultura, wiara, poezja [w:] tegoż, Chaos i konwencja, Kraków 1988, s. 98-100.
Chodzi o tę samą pracę, która została opublikowana w dwóch (czasami nawet w trzech) różnych publikacjach.
To nie jest sprawa poprawności, lecz przede wszystkim funkcjonalności. Nie ma tradycji używania toż w takim znaczeniu. Będzie to nieczytelne dla odbiorcy.
Adam Wolański