Nie jadłam nic od rana

Dzień dobry,
czy sformułowanie Nie jadłam nic od rana oznacza, że nie jadłam danego dnia nic a nic, a może że zjadłam śniadanie, a później już nic? Kwestia ta stała się ostatnio przedmiotem towarzyskiego sporu i ciekawi mnie, czy można to zdanie jednoznacznie interpretować.

Z poważaniem,
Agnieszka
Zdanie to można interpretować na oba sposoby. Tak więc w towarzyskim sporze i wilk syty, i owca cała.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski