Nie o to mi chodzi. O to mi idzie!

Czy jest jakaś różnica stylistyczna między sformułowaniami „Chodzi o to, że…” a „Idzie o to, że…”?
Konstrukcja (komuś) idzie o coś jest nacechowana jako wielokrotnie rzadsza, częściej mówimy (komuś) chodzi o coś. Oba zwroty są prawdopodobnie pochodzenia niemieckiego (es geht (jemandem) um etwas), ale ich obcości nie odczuwamy. Innych różnic między nimi nie widzę. Warto uważać na ich potoczny odpowiednik komuś rozchodzi się o coś – w wydawnictwach normatywnych oceniany jako niepoprawny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski