Nie sposób to zrobić czy nie sposób tego zrobić?

Dzień dobry! Moje pytanie brzmi: Nie sposób wyrazić niebiański spokój czy może nie sposób wyrazić niebiańskiego spokoju? Bardzo proszę o rozwikłanie zagadki.
Dziękuję za odpowiedź.
Monika
Zdania na ten temat są podzielone. Część językoznawców uważa, że konieczny jest tu dopełniacz (Nie sposób wyrazić niebiańskiego spokoju), gdyż nie sposób jest czasownikiem (nietypowym, bo nieodmiennym, ale jednak czasownikiem). Inni uważają, że możliwe są tu dwie konstrukcje (Nie sposób wyrazić niebiańskiego spokoju i Nie sposób wyrazić niebiański spokój), ponieważ sposób to genetyczny rzeczownik. Skłaniałabym się ku temu drugiemu rozwiązaniu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski