Nie wiem (,) jak

Witam,
mam pytanie dotyczące przecinka przed zaimkiem. SO podaje, że w konstrukcjach typu „Nie wiem gdzie”, czyli tam gdzie zdania podrzędnego de facto nie ma, przecinka być nie powinno. A co w sytuacji, kiedy mamy dwa zaimki lub konstrukcja jest w inny sposób rozbudowana? Na przykład: „Nie wiem, gdzie i kiedy” lub „Nie wiem, jak bardzo” czy „Nie wiem, w jaki sposób”?
Dziękuję.
AP, Lublin
Odpowiednia zasada w WSO (90.A.2, uwaga 2) jest nieprecyzyjna i ryzykowna. W związku z tym odradzam jej rozszerzającą interpretację. Uważam nawet, że lepiej – wbrew WSO – postawić przecinek w zdaniu „Wiemy kto” niż nie postawić go w zdaniu „Wiemy, kto i kiedy”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski