Niekończące się liczenie czasu…

Pytam co to znaczy i jak rozumieć powiedzenia za tydzień, za jeden dzień.
Od której chwili czasu liczyć za 7 dni i do którego momentu, podobnie za jeden dzień?
Czy za tydzień to za 7 dniami wliczając całe 24 godziny trwającego dnia, wtedy wskazuje dzień po upływie tych 7 dni nieważne, o który moment dnia wskazywanego chodzi,
podobnie za tydzień?
Ostatnio Czytelnicy poradni zapałali chęcią dokładnego mierzenia czasu – jest to kolejne (w ciągu ostatnich kilku tygodni) pytanie w tej sprawie. Zachęcam do przejrzenia naszych odpowiedzi – znajdzie tam Pani (Pan?) rozwiązanie zagadki.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski