(Nie)powtarzanie przecinków

Szanowni Państwo,

w wyrażeniach, w których powtarza się ten sam spójnik, należy stawiać przecinki. Co jednak w wyrażeniach w stylu Roladki z polędwiczek wieprzowych z kurkami i musem jagodowym lub Filet z mintaja grillowany w pergaminie z warzywami sezonowymi? Moim zdaniem nie powinno tam być przecinków, ponieważ każde  wiąże się z inną częścią wyrażenia. Czy tak jest?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za poradę

MG

Szanowny Panie,

ma Pan rację – w przytoczonych zdaniach nie należy stawiać przecinków. Zasada, o której Pan wspomina, dotyczy umieszczania przecinka przed powtórzonym  spójnikiem  (a tu mamy przyimek z), przed którym  zwyczajowo przecinka nie powinno być, np. Weź i długopis, i pióro

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski