Niespełna kilkuletnie dzieci

Dzień dobry, czy poprawne będzie sformułowanie  niespełna kilkuletnie dzieci w odniesieniu do grupy dzieci w wieku od kilku miesięcy do trzech lat?

Sformułowanie to przede wszystkim jest nieprecyzyjne. Niespełna bowiem łączymy z liczebnikami, by wskazać na niepełną wartość liczebnika (Miał niespełna trzy lata). Nie da się jednak odnieść żadnej, nawet przybliżonej wartości, do wyrażenia niespełna kilkuletni, gdyż kilka lat to zarówno dwa lata, jak i np. osiem lat.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski