Nigdy nieprzemijające wartości

Szanowna Poradnio,
jak powinno się zapisać wyrażenie: nigdy nieprzemijające wartości czy nigdy nie przemijające wartości?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Teresa
Pisze się nieprzemijające wartości. Ów zadiektywizowany imiesłów nigdy nie był w formie zaprzeczonej oddawany w piśmie rozdzielnie. W znaczeniu ‘trwały’ hasło nieprzemijający zamieszczał Słownik ortograficzny języka polskiego wraz z zasadami pisowni i interpunkcji pod redakcją Mieczysława Szymczaka (Warszawa 1981, s. 504), co jednoznacznie wyklucza zapis nie przemijający w znaczeniu czynnościowym (‘coś, co w danej chwili, przez krótki czas nie przemija’).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie