Nocne mejlowanie…

Szanowni Państwo,
mam pytanie związane z etykietą komunikacji elektronicznej. Czy jest cokolwiek niewłaściwego w wysyłaniu oficjalnych wiadomości mejlowych w późnych godzinach wieczornych lub nawet w nocy?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Jeśli nie domagamy się od adresata natychmiastowej odpowiedzi, to nie musimy obawiać się popełnienia faux pas, gdy wysyłamy służbowe (czy ogólniej – oficjalne) mejle nocą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski

    Chciałbym zwrócić uwagę, że w dobie obecnej technologii wysłanie mejla mogłoby i tak niepokoić odbiorcę, gdyby ten miał ustawione akustyczne powiadamianie o nich w swoim smartfonie. Dlatego lepiej o to zapytać, podobnie jak pytamy, do której godziny możemy do kogoś dzwonić. Jedynym usprawiedliwieniem mogłoby być uznanie przez nadawcę, że wiadomość jest niecierpiąca zwłoki.

    Grzegorz