Nowo wybudowany

Dzień dobry, czy słowo nowo wybudowany jest poprawne, czy jest może przykładem tautologii, gdyż wszystko wybudowane jest na nowo? Dla przykładu, czy zdanie Nowo wybudowana droga będzie dostępna od stycznia jest poprawne?
Idąc tym tropem, należałoby uznać, że nie ma takiego wyrażenia, w którym można by użyć określenia nowo, bo wszystko, co istnieje, powstało kiedyś jako nowe. W wyrażeniu nowo wybudowany element nowo służy podkreśleniu faktu, że chodzi o nową drogę, a nie o taką, która została wybudowana jakiś czas temu. Przywołane zdanie jest poprawne, a gdybyśmy uznali konstrukcję nowo wybudowany za nadmiarową semantycznie, to byłby to pleonazm, a nie tautologia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski