Numer serii w opisie bibliograficznym

Szanowni Eksperci,
na którym miejscu w adresie bibliograficznym powinna się znaleźć nazwa serii wydawniczej? Będę wdzięczny także za podpowiedź, w jaki sposób należałoby ją zapisywać: kursywą, w cudzysłowie, a może jeszcze inaczej?
Tytuł serii i numer tomu w obrębie serii to informacje fakultatywne w opisie bibliograficznym. Należy je umieszczać – zazwyczaj robi się to w nawiasie okrągłym – po oznaczeniu miejsca i roku wydania, a przed numerem ISBN (jeśli jest podawany), por. np.

J. Porayski-Pomsta, M. Przybysz-Piwko (red.), Interwencja logopedyczna. Zagadnienia ogólne i praktyka, Warszawa: Dom Wydawniczy Elipsa 2012 („Z Prac Towarzystwa Kultury Języka”, t. 8).

albo

J. Słowacki: Balladyna. Wrocław: Siedmioróg 1995. (Narodowa Biblioteka Lektur Szkolnych). ISBN 83-86685-14-X.

Wszystkie wyrazy tytułu serii – z wyjątkiem wewnętrznych przyimków i spójników – zapisuje się od wielkich liter. Tytuł składa się zazwyczaj pismem prostym w cudzysłowie lub bez cudzysłowu.
Jeśli decydujemy się podawać serię z numerem pozycji w serii, to trzeba to robić w wypadku każdej przywoływanej w bibliografii publikacji seryjnej.
Adam Wolański