O co się rozchodzi z tymi przymiotnikami?

Czy przymiotniki od nazw własnych (np. profil instagramowy) pisze się od dużej litery?
SJP PWN nie podaje tego znaczenia, ale czy czasownika rozchodzić się można używać w znaczeniu ‘o co masz pretensje’? (Moja koleżanka często pyta: O co ci się rozchodzi?, a chodzi jej o to, o co się gniewasz).

Pozdrawiam!
D.
Przymiotniki tworzone od nazw własnych piszemy od małej litery, a zatem zapiszemy profil instagramowy.
Zwrot (bardzo potoczny) O co się rozchodzi? znaczy tyle co o co chodzi?, jeśli jest używany w znaczeniu ‘o co się gniewasz?’, to jest to użycie niestandardowe.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski