O dialogach powieściowych raz jeszcze

Szanowna Redakcjo,
czy poniższy fragment dialogu jest zapisany właściwie?
— Zapraszamy do lektury poradnika. — Uśmiechnął się Adam.
Uprzejmie proszę o odpowiedź i wyjaśnienie.
Z poważaniem
Dialog zapisany jest pod względem ortograficzno-interpunkcyjnym poprawnie. Niepoprawny jest natomiast szyk podmiotu i orzeczenia w narracji. Dla czasowników nieoznaczających mówienia ów szyk przyjmuje kolejność podmiot + orzeczenie, a więc:

— Zapraszamy do lektury poradnika. — Adam się uśmiechnął.

Gdyby chcieć użyć czasownika mówienia, fragment ów mógłby przyjąć następujące brzmienie:

— Zapraszamy do lektury poradnika — powiedział Adam i się uśmiechnął.
Adam Wolański