OHZ (= Ośrodek Hodowli Zwierzyny)

Czy powinno się odmienić skrótowiec w poniższym zdaniu: Myśliwy polujący w obwodach łowieckich OHZ LP są leśnikami, na: OHZ-tów?

Jeśli na funkcję gramatyczną danego skrótowca wskazuje kontekst zdaniowy, nie ma konieczności odmieniania go. Tak dzieje się w przywołanym zdaniu. Nie ma jednocześnie przeciwwskazań, by taki skrótowiec odmieniać, przy czym poprawny zapis odmiany dopełniacza liczby mnogiej przyjmuje postać: OHZ-etów.

Adam Wolański