OKNO

Uprzejmie proszę o odpowiedź, jak należy odmieniać skrót OKNO (Ośrodek Kształcenia na Odległość, działający na Politechnice Warszawskiej); nie znalazłam tej informacji w słowniku PWN z 1996 r., w odniesieniu do takiej końcówki. Czy forma OKN-a itd. jest dopuszczalna, czy niestety musi to pozostać nieodmieniane?
Forma OKN-a byłaby odpowiednia, gdyby instytucja nazywała się OKN. Ponieważ jednak nazywa się OKNO, można z nią zrobić tylko to, co z podobnie zbudowanymi skrótowcami, jak NATO lub ZOMO, tzn. nie odmieniać jej.
Mirosław Bańko