Obaj mężczyźni

Dzień dobry,

zwracam się z prośbą o wyjaśnienie pewnej kwestii. Chodzi mianowicie o zwrot obaj/obydwaj mężczyźni. Wszakże wiadomo, że obaj bądź obydwaj to wyrazy, które odnoszą się właśnie do kogoś płci męskiej.

Według mnie zwrot jest poprawny, ponieważ np. do słowa obaj, zamiast słowa mężczyźni, możemy dodać słowo chłopcy -- aby wskazać, że chodzi o kogoś płci męskiej, jednak dużo młodszego. Czy zatem zwrot obaj mężczyźni poszli jest poprawny, czy raczej jest błędem?

Zarówno obaj mężczyźni, jak i obydwaj mężczyźni są wyrażeniami poprawnymi. Formy obaj / obydwaj to rodzaj męskoosobowy liczebnika oba

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski