Obejrzyj!

Szanowna Poradnio,
obejrzmy czy obejrzyjmy?, obejrz czy obejrzyj? I dlaczego właśnie tak – z perspektywy normy wzorcowej?
Pozdrawiam,
Marcin Szułkowski.
Ob(e)- jest przedrostkiem, po jego ucięciu zostaje samo jrzeć, od którego trudno oczekiwać, aby tworzyło rozkaźnik jrz. Por. analogicznie drzećdrzyj (nie drz) i obedrzećobedrzyj (nie obedrz). Różnica jest tylko taka, że drzeć występuje samodzielnie, a jrzeć nie i wymaga przedrostka.
Mirosław Bańko, PWN