Obowiązki wzorowego ucznia

Pytanie dotyczy sformułowania:

„ocenę wzorową otrzymuje uczeń, który w szczególności:

- we wszystkich sprawach przestrzega statutu szkoły i regulaminu szkolnego”.

Czy jest poprawne?

Sformułowanie mówiące, że wzorowy uczeń ma przestrzegać statutu szkoły i regulaminu szkolnego „we wszystkich sprawach” jest mało precyzyjnie. Bo co to znaczy „we wszystkich sprawach”? Chodzi zapewne o sytuacje wyszczególnione w statucie i regulaminie. A jeśli tak, to zapis ten należałoby uprościć i tym samym ujednoznacznić, por.

Ocenę wzorową otrzymuje uczeń, który w szczególności:

– przestrzega statutu szkoły i regulaminu szkolnego,

– itd.

Adam Wolański