Obywatelstwo Bośni i Hercegowiny

Dzień dobry, w jaki sposób poprawnie nazwać obywatelstwo obywatela Bośni i Hercegowiny, czy będzie to obywatelstwo: bośniacko-hercegowińskie? Na wzór: Polska – obywatelstwo polskie, Niemcy – obywatelstwo niemieckie, itd.

Przymiotnik od dwuczłonowej nazwy państwa federacyjnego ze stolicą w Sarajewie przyjmuje formy oboczne – bośniacki i hercegowiński albo bośniacko-hercegowiński. Obie te formy mogą być stosowane w polszczyźnie do określenia przynależności państwowej obywatela Bośni i Hercegowiny.

Adam Wolański