Ochotnicze Hufce Pracy

Dzień dobry,
chciałabym zapytać o pisownię nazwy Ochotniczy Hufiec Pracy. Czy jest to nazwa własna, czy pospolita? Czy zapisujemy ją wielkimi literami nawet wtedy, gdy nie chodzi o konkretną placówkę?
Dziękuję i pozdrawiam.
Ochotnicze Hufce Pracy to nazwa własna. Poszczególne jednostki tej organizacji też mogą być identyfikowane za pomocą nazwy pisanej wielkimi literami, np. „Ochotniczy Hufiec Pracy w… zaprasza młodzież…”. Można jednak pisać też ochotnicze hufce pracy w referencji zbiorowej, a więc w odniesieniu do różnych hufców, a nie w odniesieniu do organizacji je skupiającej, np. „W kilku województwach ochotnicze hufce pracy pomagały…”. Można też pisać małą literą o jednym nieokreślonym ochotniczym hufcu pracy, np. „Niejeden ochotniczy hufiec pracy pomagał…”, a nawet w referencji określonej, jeśli nazwa ma charakter bardziej opisowy niż identyfikujący.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski