Odmiana imienia Eli

Szanowni Państwo,
jak należy odmieniać angielskie męskie imię Eli (wymawiane Ilaj)?
Z poważaniem
MK
Eli to męskie imię pochodzenia hebrajskiego, które jest używane w różnych językach i różnie w tych językach wymawiane, por. np. w angielskim /ˈiːlaɪ/, w duńskim /ˈeːli/, w hebrajskim /ˈeli/. Nazwiska angielskie zakończone w wymowie na -j odmieniają się w języku polskim jak rzeczowniki, np. dobrodziej lub nazwisko Mamaj. Tak więc odmiana przywołanego w pytaniu imienia wyglądałaby w zapisie i w wymowie następująco: D., B. Elia [ilaja], C. Eliowi [ilajowi], N. Eliem [ilajem], Ms. Eliu [ilaju].
Adam Wolański