Odmiana męskiego imienia Nicola

Dzień dobry,

jeden z piłkarzy polskiej reprezentacji w piłce nożnej nosi włoskie imię NICOLA, zastanawiam się nad poprawna odmianą męskiej wersji tego imienia. W szczególności chodzi o celownik, czy powinno być Nikoli ( Zalewskiemu), czyli identycznie jak w wersji żeńskiej imienia, czy też Nikola (Zalewskiemu)?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Alicja

Odmiana imienia Nicola – zarówno w odniesieniu do kobiety, jak i mężczyzny – jest taka sama:

  • D. Nicoli
  • C. Nicoli
  • B. Nicolę
  • N. Nicolą
  • Ms. o Nicoli
Adam Wolański