Odmiana nazw własnych firmowych

Dzień dobry,

mam wątpliwości co do odmiany nazwy naszej firmy, więc chciałbym zapytać o jej poprawność. Nazwa firmy to Ecomail. Nie wiem, czy w j. polskim odmieniać czy nie odmieniać tej nazwy. Mogę poprosić o poradę? Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam serdecznie.

Nazwy własne firmowe – jeśli tylko jest dla nich w polszczyźnie odpowiedni wzorzec deklinacyjny – powinny być odmieniane. Nazwa Ecomail ma następujący paradygmat odmiany:

  • D. Ecomaila albo Ecomailu,
  • C. Ecomailowi,
  • B. Ecomaila albo Ecomail,
  • N. Ecomailem,
  • Ms. (o) Ecomailu.
Adam Wolański