Odniesienie zaimka który

Przykładowy jest zapis pewnego przepisu prawa:

Pozwolenia nie wymaga poruszanie się ruchem skośnym przyporządkowanym do:
1) toru jazdy, o której mowa w ust. 1, albo toru głównego, w którym ruch wahadłowy jest jednostajny prostoliniowy;

Czy w pkt. 1 tego zapisu, część zdania: .. w którym ruch wahadłowy jest jednostajny prostoliniowy ma zastosowanie tylko do fragmentu zapisu po spójniku albo, czy odnosi się również do zapisu przed tym spójnikiem?
Jako że zaimek który występuje w liczbie pojedynczej (w którym, nie: w których), odnosi się on tylko do wyrażenia toru głównego. Gdyby element mówiący o ruchu wahadłowym miałby odnieść się do obu elementów: tor jazdy, o której mowa w ust. 1 oraz tor główny, musiałby być wprowadzony zaimkiem w liczbie mnogiej: w których.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski