Ojamaa w odmianie

Szanowni Państwo, w Legii Warszawa gra estoński piłkarz Henrik Ojamaa. Według jakiego wzorca należałoby odmieniać jego nazwisko? Czy mitologiczna Nauzykaa mogłaby być dobrym punktem odniesienia?
Jeśli szukać analogii, to do imienia Omenaa, które nosi znana dziennikarka. Za końcówkę trzeba tu uznać -aa, co prowadzi do odmiany Ojamy, Ojamę, Ojamą, Ojamie.
Jan Grzenia