Old Surehand, Old Shatterhand

Jak powinno się odmieniać wyrażenia Old Surehand i Old Shatterhand? Czy Old pełni w tych związkach funkcję imienia?
W tych dwuwyrazowych przydomkach odmieniamy drugi składnik: DB. Old Surehanda, Old Shatterhanda, C. Old Surehandowi, Old Shatterhandowi, N. Old Surehandem, Old Shatterhandem, Ms. Old Surehandzie i Old Shatterhandzie. Angielski wyraz old oznacza ‘stary’, trudno uznać go za odpowiednik imienia.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski