Olkonis?

Chciałbym prosić o ewentualne określenie, jakiego pochodzenia jest staropolskie imię Olkonis (Olconis ok. 1430 r.). Mam na myśli to, czy jest to imię charakterystyczne dla jakiegoś regionu ówczesnego państwa polskiego bądź innego regionu, oraz jego pochodzenie.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Krzysztof Klukowski
Takiego imienia nie znalazłem w żadnej z dostępnych mi publikacji na temat imion. Szkoda, że nie podał Pan źródła i ewentualnie kontekstu, w jakim ono się pojawia. Najprawdopodobniej jest to łacińska forma dopełniacza od imienia Olko (ewentualnie Olek, Olk), które jest formą pochodną od Aleksander.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski