On-line albo online

Szanowni Państwo,
mam pytanie, czy poprawna jest tylko forma on-line? Czy mogę napisać online lub onlajn (z tym ostatnim zapisem spotkałam się ostatnio w jednej z gazet ogólnopolskich i byłam nieco zdziwiona)?
Dziękuję za odpowiedź
Ewel
Szanowna Pani,
poprawny (skodyfikowany przez WSO PWN) zapis to on-line i online. Wyraz ten nie uległ adaptacji graficznej do języka polskiego, a zatem zapis onlajn jest (na razie?) niepoprawny.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski