Onomatopeje w komiksie

Jaką onomatopeją można oddać gwizd czajnika? I czy Poradnia może polecić jakiś (najlepiej internetowy) słownik wyrazów dźwiękonaśladowczych. Próbuję tłumaczyć komiks i walczę z dźwiękami.

Z góry dziękuję

Dorota

Szanowna Pani,

dźwięk wydawany przez czajnik najlepiej oddać rzeczownikiem w funkcji dźwiękonaśladowczej gwizd, wpisanym w odpowiedni komiksowy dymek. Jako sprawdzone źródło tego rodzaju form możemy polecić Słownik onomatopei, czyli wyrazów dźwięko- i ruchonaśladowczych autorstwa Mirosława Bańki (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2023).

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański