Opis bibliograficzny wywiadu z pisarzem

Szanowni Państwo
Bibliografię załącznikową uporządkowałem wg nazwisk autorów. Roman Warszewski, Ukryta twarz. Wywiad z Carlosem Castanedą. Tu jest jasne, kto jest autorem – na s. tytuł. osobno autor i tytuł. W książce Świat na krawędzi. Ze Stanisławem Lemem rozmawia Tomasz Fiałkowski autor (autorzy?) jest (są) wymieniony (wymienieni) tylko w tytule. Główną częścią tekstu są wypowiedzi Lema. Kto powinien być wymieniony jako autor tej książki?
Jeśli z danych zawartych na stronie tytułowej nie wynika jasno, kogo wydawca uznał za twórcę książki, można się odwołać do zasad obowiązujących w wypadku opisu bibliograficznego wywiadu prasowego. A w takiej sytuacji zawsze podajemy najpierw nazwisko osoby, która udzieliła wywiadu, np.

Lem S., Świat na krawędzi, rozm. przepr. T. Fiałkowski, Kraków: Wydawnictwo Literackie, 2018.
Adam Wolański