Opis powtarzającego się źródła cytatów

Szanowni Państwo,
proszę o pomoc w rozstrzygnięciu kwestii dotyczącej sporządzania przypisów bibliograficznych w książkach. Chodzi o sytuację, w której autor bardzo często przytacza sformułowania i krótkie fragmenty zapisów z archiwalnych tekstów zgromadzonych w archiwach państwowych, a także z innych źródeł. Czy dopuszczalne jest opatrywanie przypisem (odsyłaczem) tylko pierwszego cytatu z danego źródła oraz podanie w treści przypisu informacji „poniższe cytaty tamże”?
Ukłony, Anna O.P.
Oczywiście, formuła typu: „Dalsze cytaty z tego samego źródła” jest często stosowana, por. np.

18 J. Michelet, Kościuszko. Legenda demokratyczna, przeł. X. Godebski, Paryż 1851, s. 60. Dalsze cytaty z tego samego źródła.

5 Projekt statutu Feministycznego Think-Tanku zatytułowany „Proposal for a feminist think-tank”. Dalsze cytaty z tego samego źródła.
Adam Wolański