Orzeł Biały

Cytat z jednej z wczorajszych bezpłatnych gazet: „Boazerie, kwieciste obicia i gobelin z orłem białym zastąpiły podwieszna sufity (…)”. Czy to dopuszczalne? Mnie do głowy nie przyszłoby (przyszło by?), żeby Orzeł Biały napisać z małej litery. Przecież to nie orzeł bielik.
Dziękuję, pozdrawiam.
Jeśli chodzi o godło państwowe, to słowniki ortograficzne każą stosować wielkie litery. Autor cytowanej wypowiedzi mógłby się bronić mówiąc, że chodziło mu o jakiegoś tam białego orła. Ale wtedy przymiotnik powinien umieścić przed rzeczownikiem.
W cytowanym zdaniu razi ponadto dwuznaczność. Nie wiadomo, co zostało zastąpione czym: boazerie i inne rzeczy sufitami czy na odwrót?
Mirosław Bańko, PWN