Osoba, która się droczy

Dzień dobry,

czy istnieje rzeczownik oznaczający wykonawcę czynności od czasownika: droczyć się? Droczek? Droczeń?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Osoba, która się droczy, jest czasami określana w potocznym uzusie jako droczyciel (przyrostek -iciel tworzy odczasownikowe nazwy osobowych wykonawców czynności, por. dręczyciel, uwodziciel, wielbiciel, zbawiciel), np.

  • Stasiu to tylko tak się z Tobą droczy. To taki droczyciel jest.
  • Ostatnie dni były dniami szczerości kobiet wobec mnie. Dwie niewiasty stwierdziły, że jestem: chamem, cwaniakiem, bawidamkiem (chociaż do tego nie dążę) i droczycielem.
  • To cóż mi polecicie? Ignorowanie jej? Bycie chamskim droczycielem?
Adam Wolański